آموزشمقالات

10 ترند مهم سئو در سال 2019 که باید بدانید

در این مقاله می خواهیم نگاهی به 10 ترند مهم سئو در سال 2019 بیاندازیم و بفهمیم که چه استراتژی ها و اقدامات سئو در سال 2019 به کسب رتبه ی بهتر در موتور های جستجو منجر می شوند. این ترند ها توسط 47 متخصص سئو بررسی و تایید شده اند.

10 ترند مهم سئو در سال 2019 که باید بدانید

با گذشت زمان موتور های جستجو در الگوریتم هایشان تغییراتی را اعمال می کنند. به همین دلیل داشتن اطلاعات به روز در این زمینه بسیار مهم و حیاتی است. در ادامه لیستی از اقدامات مهم سئو در سال 2019 را برای ما تهیه کرده ایم.

1. علایق و نیاز های کاربران و مخاطبان خود را پیدا کنید.

مخاطبان شما متن را ترجیح می دهند یا عکس و یا فیلم را؟ طبق نظر متخصصین این حوزه دانستن پاسخ این سوال در سال 2019 بیشتر از هر زمانی مهم است.

Mindy Weinstein مدیر عامل شرکت Market Mindshift می گوید : ساده ترین راه این است که بدانید وقتی کابر کلمه یا عبارتی را جستجو می کند، توقع و انتظار چه پاسخی را دارد و شما آن پاسخ را در اختیار او بگذارید.

Motoko Hunt رئیس AJPR نیز این سخن را تایید و اضافه کرد که : علایق، سلیقه و ترجیحات مخاطبان شما می تواند سریعتر از آنچه که شما فکر می کنید، تغییر کند.

اگر محتوای شما به بهترین نحو ممکن تهیه و تولید شده باشد اما در اختیار کاربران و مخاطبین اشتباه قرار بگیرد، شما موفق نخواهید شد. اگر بتوانید مخاطبانتان را مجذوب خود کنید، گوگل نیز به شما رتبه ی بالاتری می دهد. اگر با خواسته های کاربرانتان آشنا بشوید بهتر می توانید کلمه ی کلیدی و محتوای مناسب انتخاب کنید.

2. فراتر از جستجوی گوگل بروید.

آیا فکر می کنید که شرکت های بزرگ مانند اپل و آمازون به گوگل محدود شدند؟ Eli Schwartz مدیر سئو SurveyMonkey معتقد است که آن ها خود را تنها در گوگل خلاصه نکرده اند. سال 2019 سالی است که باید به سایر موتور های جستجو نیز توجه کنید. سئو به این معناست که هرطور شده و از هرجایی که ممکن است مخاطبین را به سمت خود جذب کنید. سئو در سال 2019 یعنی محتوایتان را در تمامی پلتفرم ها، دستگاه ها و نتایج موتور های جستجو بهینه سازی کنید.

3. داده های ساخت یافته کلید موفقیت هستند.

محتوای خوب عامل اصلی جذب مخاطب است اما اگر بتوانید محتواهایتان را به درستی به یکدیگر ارتباط دهید، نتیجه ی بسیار خوبی را دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال کاربر وارد سایت شما شده است و پاسخ نیاز خود را پیدا کرده است. پس از اتمام کار اگر داده های شما ساختار درستی داشته باشند، به جای بستن سایت به دیدن سایر صفحات وب سایت رفته و زمان بیشتری را در سایت شما سپری می کند.

 4. محتوای منحصر به فرد و استثنایی تولید نمایید.

الگوریتم های گوگل در سال 2018 تمرکز زیادی بر کیفیت محتوا داشتندو شواهد گویای آن هستند که سئو در سال 2019 نیز بر این پارامتر تمرکزی ویژه دارد. داشتن وب سایتی زیبا و سریع بسیار مهم است اما اگر همین وب سایت خوب محتوای مناسب داشته نباشد، دیده نخواهد شد. محتوای شما علاوه بر یکتا و غیر تکراری بودن باید یکی از مشکلات کاربران را حل کند. برای این منظور باید جامعه ی هدفتان را خوب بشناسید تا بر حسب نیاز های آنان محتوای جذاب تولید کنید.

در محتواهایتان فقط از متن استفاده نکنید. تلفیق صحیح متن، عکس، ویدئو ، صوت، انیمیشن و … می تواند مخاطب را علاقمند به دنبال کردن شما کند.

5.  تخصص، اعتبار و قابلیت اعتماد خود را افزایش دهید.

رشد تخصص، اعتبار و اعتماد، که با نام E-A-T در الگوریتم های رتبه بندی کیفیت جستجوی گوگل شناخته می شود، یکی دیگر از ترند های مهم سئو در سال 2019 خواهد بود. Dixon Jones، موسس DHJ Ventures باور دارد که : ” الگوریتم گوگل به ما کمک می کند تا متوجه شویم در کجا گوگل ایندکس گذاری را در کوتاه مدت انجام می دهد. من فکر می کنم این مساله به سئو کمک خواهد کرد که درک کند آیا محتوا کیفیت لازم را دارد.

6. بر روی سئو تکنیکی سرمایه گذاری کنید.

سئو تکنیکی یکی از مسائلی است که هر ساله بر پیچیدگی آن افزوده می شود اما سه زمینه ی اصلی در آن عبارتند از :

  • سرعت: با گذشت زمان وب سایت ها ساده تر و سریع تر می شوند زیرا تاثیر آن بر سئو بسیار شگفت آور است.
  • جاوا اسکریپت: بیشتر وب سایت هایی که با آن ها رو به رو می شوید تحت جاوا اسکرییپت نوشته شده اند. این زنگ خطری است که حداقل با یکی از فریمورک های آن آشنا شوید تا رفتار موتورهای جستجوی بزرگ با این نوع وب سایت ها را درک کنید.
  • برنامه های تحت وب پیش رونده : به برنامه های تحت وب پیش رونده اصطلاحا PWA گفته می شود. در سال 2019 باید به این فکر کنید که چگونه به یک PWA تبدیل شده و آن را حفظ کنید.

7. با بهینه سازی On-page (داخلی) برنده باشید.

لینک سازی همواره از عناصر مهم سئو بوده و در سال 2019 نقش لینک سازی داخلی پر رنگ تر شده است. Tony Wright، مدیر عامل و موسس WrightIMC این موضوع را تایید کرده و معتقد است که سئوی on-page تکنیکی نیست که در صفحه از آن استفاده کنید و سپس فراموش شود.

8. خود را برای جستجوی صوتی آماده کنید.

هر سال پیش بینی می شد که امسال سال موبایل خواهد بود و برای برخی خنده دار و شبیه شوخی بود تا آن که در سال 2015 این موضوع رنگ و بوی واقعیت را به خود گرفت. امسال نیز می گویند که سال 2019 سال جستجوی صوتی است اما این نظر نیز قطعی نیست! نظرات مختلفی در این رابطه بیان شده است که اکثر آنان بیانگر این هستند که جستجوی صوتی مبادله بازی چند ملیتی و چند زبانه است و آن را بخشی از تحولات بزرگ آینده می دانند.

استفاده ی بهینه از پاسخ صوتی توسط مترجمان انجام نمی شود. علاوه بر آن باید توجه داشته باشید که استفاده از صوت می تواند از کشوری به کشور دیگر، منطقه ای به منطقه دیگر، لهجه ای به لهجه ی دیگر، طبقه ی اجتماعی به طبقه ای دیگر و …فرق داشته باشد.

9. بر یادگیری ماشین نظارت داشته باشید.

Dave Davies، مدیر عامل Beanstalk Internet Marketing می گوید که در سال 2019 یادگیری ماشین یا همان machine learning تحول و انقلابی بزرگ خواهد بود که باید از آن در جهت آزمایش استراتژی های جدید بهره بگیریم تا از نتیجه ی موفقیت آمیز و یا شکست خوردن آن اطلاع پیدا کنیم.

10.  اسنیپت های ویژه و سایر ویژگی های SERP گوگل را بهینه نمایید.

در کنار بهینه سازی وب سایت خودتان باید تجربه جستجوی گوگل را نیز بهینه کنید. منظور از  تجربه جستجوی گوگل این است که بستری برای کاربر فراهم کنید که در کوتاهترین زمان جستجوی خود را انجام دهد و بهترین نتیجه را کسب کند.

 

در این نوشتار به 10 ترند مهم سئو در سال 2019 که دانستن آن ها بسیار ضروری بود، اشاره کردیم. امیدواریم برای شما نیز مفید واقع شده باشد. به نظر شما برای بهتر شدن وب سایت نیاز داریم. لطفا در بخش نظرات برامون بنویسید 🙂

برچسب ها
نمایش بیشتر

نسرین ولی خانی

مهندسی تکنولوژی نرم افزار در صورت نیاز به راه ارتباطی به ایمیل زیر پیام ارسال نمایید. nasi.vl76@gmail.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن